Kurumsal

Hakkımızda

Arı Mühendislik, insan hayatı için en önemli konulardan olan Enerji Verimliliği ve Temiz Su Teknolojileri alanlarında, 1997 yılından günümüze Sedat Arıman'ın sahip olduğu uzmanlık ve bilgi birikimi önderliğinde ki uzman kadrosu ile sürdürülebilir mühendislik hizmetleri vermektedir.

Arı Mühendislik, enerjinin üretimi kadar verimli kullanımın da öneminin farkındadır. Bu sebeple kadromuz, günümüzün son teknolojileri ve bilimsel yapı fiziği kuralları çerçevesinde Binalarda Enerji Verimliliği projeleri ile binaların enerji ihtiyaçlarını ve kayıplarını en az seviyeye indirmeyi; insanların konfor standartlarını en yüksek seviyeye çıkartmayı hedeflemektedir. Projelere işlevsel, estetik ve ekonomik çözümler tasarlayarak yapılara değer katmaktadır.

Her zaman yapılan bir işin, ilk seferde tam ve eksiksiz olmasının uzun zamanda daha ekonomik ve verimli olacağını biliyoruz. İnşaat sektörünün sahip olduğu cirolarda söz konusu olduğu zaman, yapmış olduğumuz inşaatları daha verimli, daha az maliyetlerle ama daha sağlam ve enerji verimli yapmanın önemi ortaya çıkıyor. Bu maksatla Arı Mühendislik, mevcut inşaat sistemlerinden farklı ancak inşaatı hızlı, kullanımı enerji verimli olan Thermomass Yapı Sistemi'ni Amerika'dan Türkiye'mize kazandırmış olmanın gururunu yaşıyor.

Arı Mühendislik 'in, çevre sektöründe de iştirakleri bulunmaktadır. Kanalizasyonların bağlı bulunduğu dereler veya göletler gibi dip çamurları ile problem yaşanan alanlarda dip çamuru tarama ve alanın doğal haline geri kazandırılması çalışmaları yanı sıra; Ziraat, Madencilik, Sanayi atık su arıtma tesislerinin arıtma çamurlarının susuzlaştırılması konularında çalışmalarını da sürdürmektedir.

Farkındayız ki, ülkemizin gelişmesi, sahip olduğumuz teknolojileri geliştirmemiz ve bu teknolojileri yurt dışında kullanabilmemiz, daha çok katma değer elde etmemiz sayesinde olacaktır. Tabi ki de bu çalışmalar istihdam yaratacak ve ekonomimize katkıda bulunacaktır. Arı Mühendislik bu doğrultuda, gerek vermiş olduğu danışmanlık hizmetleri ile gerekse tasarım ve uygulama hizmetleri ile kaliteden ödün vermeyen müşterilerine, memnuniyeti garanti etmektedir.