Danışmanlık

Danışmalık alanlarımız 3 ana başlık altında toplanmaktadır:

Binalarda Enerji Verimliliği ve Yalıtım Danışmanlığı

Binalarda Enerji Verimliliği Danışmalığı

Arı Mühendislik yapılarınız için enerji verimliliği danışmanlığı sağlamaktadır. Yeni yapılan yapılar için ve mevcut binalar için danışmanlıklarımız mevcuttur. Danışmanlarımız hem gerekli yönetmelikler konusunda donanımlı olup hem de yapınızın enerji performansını bir adım daha ileriye çekmeyi planlamaktadırlar. Yapınızın neresinde enerji kayıpları yaşanıyor, bu kayıplar en ekonomik şekilde nasıl giderilir gibi soru işaretlerinize, ekiplerimizin sizler için hazırladığı raporlarla cevap veriyoruz. Raporlarımız içerisinde çeşitli bütçe alternatiflerine göre de seçenekler bulabileceksiniz.

Raporlarımızda mevcut olan bilgiler;

Termal Kamera Analizleri

Termal Kamera Analizleri

Termal Kameralarımızla yaptığımız dış cephe çekimlerimiz sayesinde, yapılarınızın enerji performansını değerlendiriyoruz. Maalesef yanlış ısı yalıtım uygulamalarından dolayı binalarda enerji kayıpları yaşanmaktadır. Kameralarımız sayesinde hataları keşfetmemiz hızlı ve kolaydır. Yalıtım uygulaması olmayan binalar için termal kameralarımız, hem dikkat edilmesi gereken noktaları tespit etmekte hem de ısı yalıtımı uygulamasını yaptığımız binaların kontrolünü yapmakta kullanmaktayız.

Isı Yalıtımı Raporu

Mevcut yapınız için yapılması gereken ısı yalıtımı uygulaması hakkında detayları sunuyoruz. Hangi malzemenin, hangi kalınlıkta kullanılması gerektiği veya farklı kalınlıkta ki malzemeler ile fiyat-verimlilik analizlerinizi yapıyoruz. Bu sayede yanlış bir uygulama yapılmasının önüne geçmiş oluyoruz ve size ekonomi sağlıyoruz.

Geotesktil Tüpler ile Susuzlaştırma Danışmalığı

Ön Üretimli Çift Duvarlar ile İnşaat Danışmalığı