Isı Yalıtımlı Taşıyıcı Çift Duvar

Satış Pazarlama - İnşaat

İlk olarak 1980 yılında ABD'de Composite Technologies Corporation firması tarafından, THERMOMASS®adı ile tescil edilen yapı sistemi ön üretim tekniği ile tamamlanan, ısı yalıtımlı, boşluklu duvarlar, binanın taşıyıcı sistemi için kalıp vazifesi görür ve yüksek mukavemete ve yangın yalıtımına sahip ısı yalıtımlı bina elde edilir.

THERMOMASS ÇİFT DUVAR Sisteminde, duvarın taşıyıcı kısmı fabrikada boşluklu üretilip şantiyeye sevk edilir. Şantiyede birbirlerine bitişik şekilde, proje esasına göre yerleştirilen duvarların taşıyıcı kısımlarını oluşturmak için, fabrikada üretilen dış kabuklar sisteme kalıp vazifesi görerek katın tamamına aynı anda beton dökülmesini sağlar.

Satış Pazarlama - İnşaat

Katın hepsine aynı anda betonun dökülmesi sistemin ıslak şekilde bağlanmasına imkân verir ve artık binanın içi ve dışı arasında ki bağlantı tamamen, beton duvarlar ve XPS ısı yalıtım levhaları ile kesilir. Depreme ve yangına karşı dayanıklıdır. Isıtma ve soğutma maliyeti düşüktür. Sistemde ısı köprüsü yoktur.

THERMOMASS ÇİFT DUVAR Sistemi sayesinde, monolitik, monoblok, geçirimsiz betonarme perde duvar bina cephesinde dilatasyon veya derz oluşturmaz. %20 daha hızlı inşaat sayesinde inşaat ekonomisi sağlayan sistem aynı zamanda standartlara uygun yalıtımlı binalardan %30 daha az ısıtma ve soğutma enerjisine ihtiyaç duymaktadır. Hem can hem de cep dostu olan THERMOMASS ÇİFT DUVAR SİSTEMİ ile alakalı bilgiler şöyledir;

Satış Pazarlama - İnşaat

Duvarın taşıyıcı kısmı fabrikada boşluklu üretilip şantiyeye sevk edilir bu yüzden maliyet düşüktür!

Üretilen duvarların montajından sonra kaba sıva, yalıtım vs. yapılması gerekmemektedir.

Isı köprüsüz yalıtım ve termal kütle etkisiyle yüksek enerji tasarrufu, düşük karbon emisyonu sağlar!

Satış Pazarlama - İnşaat

Thermomass Yapı Sistemi iç ve dış ortam ısı farklarına karşı styrofoam extrude polistren tarafından korunur, yoğuşma ve terleme oluşmaz. Tüm panel, çatı ve temel detayları çözülmüş olup temelden çatıya tam anlamıyla ısı yalıtımı sağlanır, ekstra bir yalıtım maliyeti gerekmez. Fiber kompozit konnektörleri sayesinde %99.7 ısı yalıtımı sağlar, paslanmaz çelik ve demir gibi ısı köprüsü oluşturmaz.

Hızlı inşaat, zamandan tasarruf sağlar!

Basit bir temel, kolon/kiriş olmaksızın şantiyede yekpare olarak üretilen ısı yalıtımlı sandviç duvar panelleri üzerinde taşıtılan teras çatı ve öngerilmeli prefabrik boşluklu döşeme tavandan dolayı çok hızlı bir üretim söz konusudur. Yaklaşık bir aylık ön hazırlık aşamasından sonra 2 ayda 10.000 konut üretilebilir.

Yangına karşı 4 saatlik dayanım ile insan güvenliğini sağlar!

Thermomass Yapı Sistemi üzerinde yapılan testlerde 1090C'de 4 saat boyunca hiçbir bozulma görülmemiştir. Bu sayede taşıyıcı sistem zarar görmez ve bina yangına karşı daha uzun süre dayanır.

Satış Pazarlama - İnşaat
 • Çevrecidir!
 • Enerji Star partneridir.
 • Thermomass Yapı Sistemi sayesinde, yapınız için alacağınız LEED Sertifikası'na ek 21 puan getiri.
 • Yapınızda uygun termal control sağlar.
 • Yapınız, kütle etkisine bağlı yüksek R-değerine sahip olur.
 • Yapının Isıtma, Soğutma ve Havalandırma (HVAC) ile alakalı yüklerini azaltır.
 • Rutubeti ve küf oluşumunu yok eder.
 • İç konforu arttırır. Isı yapının içerisinde eşit şekilde dağılacağı için içeride ısı farklılıkları oluşmaz.
 • Yapınızın enerji ile alakalı masraflarını %50'e kadar aşağı çeker.
 • İnşaat sırasında çok daha az atık ve daha az gürültü kirliliği meydana gelir.
 • Depreme ve diğer doğal afetlere karşı mukavemetlidir!
 • Yaratıcı tasarımlar gerçekleştirebilme, proje yönetimi kolaylığı, yapının görünümü ve performansının uzun ömürlü olması gibi avantajları da sağlamaktadır!

Pratiktir; Teras çatı plağının dışında özel kalıp gerektirmediğinden her hangi bir müteahhit firma tarafından yapılabilir.

Kalıcıdır; Binalar sökülebilir nitelikte olmayıp önce acil konut ihtiyacı olan depremzedelere hizmet edecek sonra, yeterli konforundan dolayı, dar gelirli ailelerin sürekli barınağı olacaktır.

Konforludur; Binanın günlük yaşama uygun şekilde tasarlanmasından, kaliteli malzeme seçilmesinden ve uygulamanın kaliteli olmasından dolayı konfor açısından binaların mevcut yaşanan binalardan hiçbir farkı yoktur.

Thermomass Yapı Sistemi'nin Sertifikaları

- TESTLER

- STANDARTLAR

Thermomass Yapı Sistemi Detaylı Görsel Bilgiler

- VİDEOLAR